O firmě Včelařství Čech 

Naše rodinná firma Včelařství Čech byla založena roku 2012. Včelaříme na jižní moravě.

Ke včelaření mě od malička vedl můj otec, plně se mu však věnuji od roku 2012, kdy jsem koupil 5 včelstev. Ještě toho roku nás postihl mor, takže následující rok došlo k pálení úlů a likvidaci včelstev. To nás od včelaření neodradilo a hned následující rok jsme za pomocí přátel a rodiny pořídili 20 včelstev, které jsme dali na nové stanoviště a postupně včelstva rozšiřovali.
 
Kromě včelaření se zabýváme výrobou nástavkových zateplených úlů, které najdete v našem e-shopu. Děláme i plemenáčky a přepravní boxy na včely. Dále v našem e-shopu najdete výrobky jako jsou medomed a odvíčkovací stoly nebo vařák na vos, které vyrábí bratr Michal. Kosmetické výrobky z našeho e-shopu jsou bio výrobky, vše kvalitní včelí produkty. Nabízený med je z větší části naší výroby.
 
V roce 2016 jsem otevřel prodejnu včelařských potřeb v Břeclavi. Pravděpodobně jsem tím udělal radost nějakému včelaři pisateli anonymních e mailů. Od té doby se u nás dveře netrhli s různýma kontrolama a každá z kontrol došla na anonymní udání. Onen nespokojený včelař se nám i v únoru podíval na včely. Tak dlouho je pozoroval až rozházel celé stanoviště. Bohužel se mu podařilo nám včely na stejném stanovišti vystříkat ještě neznámým jedem. Včely i s vosami které jsem smetl z podmetu jsem zasl k rozboru na určení látky čím byli otráveny. Tento včelař neví že na stanovišti je fotopast a nechal se vyfotit.
 Divím se ZO ČSV Hodoním,Mikulov a Břeclav že se nechali propůjčit k šíření pomluvného emailu. Pánové víte vy vůbec že pomluva je trestná a vše se dá dnes dohledat i když se pod to nepodepisujete.  
 Nejsem členem ČSV a jde to znát. Některý z členů mi opravdu přeje a fandí aby se nám dařilo ale i přes jeho úspěšný boj  s anonymama se mu nepodařilo nás odradit od včelaření. 
Jen pro jeho informaci :včely mám jen na svých pozemcích a ve svých kočovných vozech. Tak pokud by mi chtěl pomoci s včelařením může klidně dojít a pomoci. Nebo pokud by mi chtěl poradit to co dělám špatně taky klidně může. Mám ho nafoceného jak se mi prohrabuje na stanovišti kde dělám oddělky a matky ve včelách asi kontroloval jestli to dělám správně. Lidi uvědomte si že dnes podnikat je obrovský boj se vším a že to není jednoduché!! Všichni máte tuto příležitost. Panu pisálkovy přeji více zkušeností aby nemusel chodit ne mé stanoviště pozorovat jak se to správně dělá. A pokud ho to naštve že je horší jak já tak aď neubližuje včelám ty za to nemůžou.